Распоред богослужења

уторак, 1. октобар (18. септембар)

Свети Евменије, епископ гортински, на Криту

Света мученица Ариадна

Свети мученик Бидзин, кнез грузијски

Свети Аркадије, епископ новгородски

Свете мученице Софија и Ирина

Свети мученици Кастор и Теодора

Свети мученици Елисбар и Шавле

мрс

Богослужење

среда, 2. октобар (19. септембар)

Свети мученици Трофим, Саватије и Доримедонт

Свети мученик Зосим пустињак

Свети Теодор, кнез јарославски

уље

Богослужење

четвртак, 3. октобар (20. септембар)

Свети великомученик Евстатије Плакида

Свети Михаил, кнез, и Теодор, бољарин

Свети преподобни мученик Иларион

Свети Мартин, папа римски

Свети преподобни Јован

Свети преподобни Максим исповедник и два Анастасија исповедника

Свети преподобни Теодор и Евпрепије исповедник

Свети преподобномученик Јован исповедник, Египћанина и с њим 40 мученика

Свети мученици Артемидор и Тал

мрс

Богослужење

петак, 4. октобар (21. септембар)

Свети апостол Кодрат

Свештеномученици Ипатије, епископ ефески и Андреј презвитер

Свети Димитрије, епископ ростовски

Сабор светитеља Кијево-печерских

Свети мученици Јевсевије и Приск

Свети преподобни Акакије (Исакије) и Мелетије, епископи кипарски

Свети мученици шест штитоноша цара Максимијана

Свети мученици Јевсевије, Нестав и Зинон и са њима Нестор и Висирије

Света мученица Васа

уље

Богослужење

субота, 5. октобар (22. септембар)

Свети свештеномученик Фока, епископ синопски

Свети пророк Јона

Свети мученик Фока Баштован

Свети преподобни Козма Зографски

Свети Петар Милостиви

Свети Јона, презвитер

Светих двадесет шест преподобномученика Зографских, пострадалих од латина за исповедање Православља

Свети Софроније, епископ вратчански у Бугарској

Свети мученици Исак, Мартин и Николај

мрс

Богослужење

недеља, 6. октобар (23. септембар)

Зачеће светог Јована Крститеља

Света мученица Ираида

Свети новомученик Никола Пантопол

Свети новомученик Јован

Свети мученици Андреј, Јован, Петар и Антонин (Антоније)

Света преподобна Поликсенија

Света преподобна Ксантипа

мрс

Богослужење

понедељак, 7. октобар (24. септембар)

Света првомученица Текла равноапостолна

Свети Стефан, краљ српски првовенчани

Свети Давид (Кнез Димитрије Немањић)

Свети Кнез Владислав

Свети преподобни Коприје

Свети преподобни Никандар псовски

Чудотворна икона Пресвете Богородице 'Миртидиотиса'

Свети преподобни Аврамије мирожски

Свети преподобни Галактион вологодски

мрс

Богослужење

уторак, 8. октобар (25. септембар)

Света преподобна Ефросинија

Свети преподобни Сергије Радонешски

Света преподобна Ефросинија Суздаљска

Свети преподобномученик Пафнутије и осталих 546 мученика с њим

Свети преподобни Пафнутије

Спомен великог земљотреса у Цариграду

Свети мученици Дионисије и Каламах, Евстрогије и Ермиона супруга и Стефана кћер, старешина Јевсевије и 40 војника, 80 рибара, 40 чиновника и 16 децеученика

Свети мученици Павле и Татија и четворо деце њихове

Свети Византије

Свети Теофил исповедник, архиепископ ефески

Свети Арсеније велики, католикос грузијски

мрс

Богослужење

среда, 9. октобар (26. септембар)

Свети Јован Богослов, апостол и јеванђелист

Свети преподобни Нил Калабријски

Свети праведни Гедеон

Светих пет девојака мученица Текла, Маријамна, Марта, Марија и Ената

Света мученица удовица

Долазак Иверонске иконе Пресвете Богородице у Грузију

Свети Tихон патријарх московски

уље

Богослужење

четвртак, 10. октобар (27. септембар)

Свети мученик Калистрат

Свети апостоли Марко, Аристарх и Зинон

Света новомученицa Акилина

Свети преподобни Саватије Соловецки

Света мученица Епихарија

Свети мученик Гимнасије

Свети преподобни Игњатије

Свети мученици Филимон епископ и Фортунијан

Света мученица Гајана

Светих петнаест мученика

Чудесно виђење и онемелост светог пророка Захарије, оца Светог Јована Претече

мрс

Богослужење

петак, 11. октобар (28. септембар)

Свети преподобни Харитон, исповедник

Свети пророк Варух

Свети мученик Марко пастир и други с њим

Свети мученик Вацлав, краљ чешки

Свети мученик Евстатије

Свети преподобни Иродион илојезерски

уље

Богослужење

субота, 12. октобар (29. септембар)

Свети преподобни Кириак Отшелник - Михољдан

Свети мученици Дада и Говделај

Свети Теофан Милостиви

Света Марија Палестинска

Света преподобна Анастасија подвижница

Светих 80 мученика византијских

Света мученица Петронија

Света мученица Гуделија (Говделија)

Свети преподобни Кипријан устјужски

Свети преподобномученик Малахије

Свети Онуфрије, чудотворац Гаресјански

мрс

Богослужење

недеља, 13. октобар (30. септембар)

Свети Григорије Просветитељ, епископ јерменски

Свете мученице Гајанија, Рипсимија и осталих тридесет пет монахиња

Свети Михаил, први митрополит кијевски

Свете преподобномученице две жене

Свети мученик Стратоник

Свети мученик Мардоније

Светих хиљаду мученика

мрс

Богослужење

понедељак, 14. октобар (1. октобар)

Покров Пресвете Богородице

Свети апостол Ананија

Свети преподобни Роман Слаткопојац

Свети преподобни Јован Кукузељ

Свети преподобни Григорије

Свети преподобномученик Михаил, игуман зовијски и са њим 36 монаха

Свети мученик Домнин Солунски

Свети преподобни Сава Вишерски

Чудотворна икона Пресвете Богородице 'Кукузељске'

Чудотворна икона Пресвете Богородице 'Скоропослушница'

Света равноапостолна Нина, просветитељка Грузије

Свети Мелхиседек, католикос-патријарх Грузијски

мрс

Богослужење

уторак, 15. октобар (2. октобар)

Свети Андреј, Христа ради јуродиви

Свети свештеномученик Кипријан и Јустина девица

Свети мученици Давид и Константин

Свети мученик Теокист

Свети преподобни Теофил исповедник

Свети новомученик Хаџи-Георгије

Света Дамара

Свети великомученик Теодор Гаврас

Свети блажени Кипријан, суздаљски чудотворац

Свети Пајсије I Јањевац-Књигољубац, патријарх српски

мрс

Богослужење

среда, 16. октобар (3. октобар)

Свети свештеномученик Дионисије Ареопагит

Свети преподобни Јован Хозевит

Свети преподобни Дионисије Печерски

Свети Исихије Хоровит

Свети мученици Рустик и Елевтерије

Свети мученик Теокист

Свети Теаген

Свети мученик Теотекно

уље

Богослужење

четвртак, 17. октобар (4. октобар)

Свети свештеномученик Јеротеј

Свети Стефан Штиљановић

Свети преподобни Амон

Свети преподобни Павле Препрости

Свети преподобномученик Петар, презвитер Капетолијски

Свети Гурије епископ Казански и Варснуфије епископ Тверски

Света мученица Домнина и њене кћери Вирина (Вероника) и Просдока

Свети мученик Давикт и кћер његова Капистенила

Свети мученици Гај, Фавст и Херимон

Света преподобна Јелисавета, Српска кнегиња Јелена Штиљановић

Свети Владимир Јарославич, кнез новгородски

Свети преподобни Јован лампадски

Свети мученик Евдемоз, католикос Грузијски

мрс

Богослужење

петак, 18. октобар (5. октобар)

Света мученица Харитина

Свети свештеномученик Дионисије, епископ александријски

Свети преподобни Евдоким Ватопедски

Свети преподобни Дамјан

Света мученица Мамехта Персијска

Свети преподобни Јеремија печерски

Свети преподобни Матеј печерски

Свети преподобни Козма

Света преподобна Харитина

Света преподобна Методија

Свети преподобни Григорије хандзојски

Преподобни очеви и мајке из Кларјетија

уље

Богослужење

субота, 19. октобар (6. октобар)

Свети апостол Тома

Свети преподобни новомученик Макарије

Свети преподобни Кендеј

Света мученица Еротида

мрс

Богослужење

недеља, 20. октобар (7. октобар)

Свети мученици Сергије и Вакхо - Срђевдан

Свети мученик Полихроније

Свети мученици Јулијан презвитер и Кесарије ђакон

Свети преподобни Сергије Нуромски

Светих 99 преподобних који су се подвизавали на Криту

Свети мученици Јевсевије и Филикс

Свети Леонгије проконзул

Свети преподобни Сергије печерски послушни

Преподобни Јосиф, чудотворац грузијски

мрс

Богослужење

понедељак, 21. октобар (8. октобар)

Света преподобна Пелагија

Света преподобна Таиса

Света мученица Пелагија

Свети преподобни Доситеј верхњеостровски

Свети преподобни Трифон вјатски

мрс

Богослужење

уторак, 22. октобар (9. октобар)

Свети апостол Јаков

Свети преподобни Андроник и супруга му Атанасија

Свети праведници Аврам и Лот

Свети Димитрије, патријарх александријски

Свети Стефан Слепи, деспот српски (Бранковић)

Свети мученици Евентије и Максим

Света преподобна Поплија Исповедница

Свети преподобни Петар Галатијски

мрс

Богослужење

среда, 23. октобар (10. октобар)

Свети мученици Евлампије и Евлампија

Свети мученици зографски

Свети преподобни Теофил, исповедник

Свети мученик Теотски (Теотекн)

Свети преподобни Васијан

Свети преподони блажени Андреј тотемски, Христа ради сулуди

Светих двеста мученика

Преподобни Амброзије оптински

уље

Богослужење

четвртак, 24. октобар (11. октобар)

Свети апостол Филип

Спомен Седмог васељенског сабора

Свети преподобни Теофан Начертани

Свети Нектарије, патријарх цариградски

Свети мученици Зинаида и Филонида

Спомен чуда иконе Господа Исуса Христа

Свети Арсакије и Сисиније, патријарси цариградски

Свети преподобни Теофан, испосник печерски

мрс

Богослужење

петак, 25. октобар (12. октобар)

Свети мученици Тарах, Пров и Андроник

Свети Мартин, епископ турски

Свети преподобни Козма Мајумски

Света мученица Домника

Свети свештеномученици Максимилијан и Кирин, епископи норички

Света мученица Малфета

Света мученица Анастасија девица

Свети мученици Јувентин и Максим

Свети мученици Андромах и Диодор

Свети Теодот, епископ едески

Света мученица Антија

Свети Јасон, епископ дамаски

Светих седамдесет мученика

Свети преподобни Симеон Нови Богослов

Свети преподобни Теосевије арсинојски

Свети преподобни Амфилохије, Макарије, Тарасије и Теодосије Глушицки

Свети мученик Диоскор

уље

Богослужење

субота, 26. октобар (13. октобар)

Свети мученици Карп и Папила

Свети свештеномученик Венијамин, ђакон

Света великомученица Злата Мегленска

Свети мученик Флорентије Солунски

Свети Никита Исповедник

Свети мученик Антигон

Свети Антоније метрополита кондидски и ученик његов монах Јаков Старији

мрс

Богослужење

недеља, 27. октобар (14. октобар)

+++ Света преподобна мати Параскева – Света Петка

Свети мученици Назарије, Гервасије и Протасије

Свети преподобни Никша Свјатоша, књаз Черњиговски

Свети свештеномученик Силуан и 40 мученика

Свети Петар авселамски

Свети Игњатије Агалијан, архиепископ

мрс

Богослужење

понедељак, 28. октобар (15. октобар)

Свети преподобни мученик Лукијан, презвитер антиохијски

Свети преподобни Јевтимије Нови

Свети мученици Сарвил и Вевеј

Свети преподобни Савин, епископ Катански

Свети Варс исповедник, епископ едески

Свети Јован, епископ суздаљски

мрс

Богослужење

уторак, 29. октобар (16. октобар)

Свети мученик Лонгин Капетан

Свети преподобни Лонгин Трудољубиви

Свети преподобни Мал

Свети мученици Леонтије, Дометије, Терентије и Домнин

Свети преподобни Савин

Свети мученици два војника

Света благоверна Евпраксија

мрс

Богослужење

среда, 30. октобар (17. октобар)

Свети пророк Осија

Свети мученици Козма и Дамјан, бесребреници

Свети преподобномученик Андреј

Свети Лазар Четвородневни

Свети преподобни Антоније леохновски

Свети Јосиф чудотворац, католикос грузијски

Свети мученик Козман

уље

Богослужење

четвртак, 31. октобар (18. октобар)

Свети Лука, апостол и јеванђелист

+++ Свети Петар Цетињски, митрополит црногорски

Свети Јулијан и Дидим Слепац

Свети мученик Марин

Свети преподобни Давид

Свети мученици четрдесеторо деце

Свети мученици Гаврило и Кермифол (Кремидом)

Свети свештеномученик Мнасон, епископ кипарски

Свети преподобни Симеон и Теодор и преподобна Ефросинија

мрс

Богослужење